Bulmers Zesty Blood Orange

Bulmers Zesty Blood Orange to jeden z nowszych cydrów firmy Bulmers z Hereford. Mimo że jest on dostępny w sklepach od połowy marca tego roku, do tej pory nie trafił w moje ręce. Aż do chwili, gdy podczas wycieczki do Bath, zostałam poczęstowana nim tuż po wyjściu z dworca kolejowego. Przemiła pani wręczyła mi mały kubeczek cydru i zaprosiła na leżaki, które były rozłożone na (sztucznej!) trawie wśród skrzyń z jabłkami (prawdziwymi!) pod dworcem kolejowym Bath Spa.

To była akcja promocyjna marki Bulmers, podczas której promowano także inny trunek tej firmy, cydr Strongbow (nie przypadł mi jednak do gustu).

Co ciekawe, Zesty Blood Orange nie jest robiony z pomarańczy, lecz z jabłek i z dodatkiem odrobiny soku pomarańczowego (robiony jest na bazie cydru Bulmers Original). Nazwa mylnie wskazuje na skórkę pomarańczy. Co nie zmienia faktu, że cydr ten smakuje wyśmienicie, jest bardzo słodki (co jest dość rzadkie na zachodzie Anglii). Serwowany z lodem szybko ugasi pragnienie. Producent reklamuje go jako idealnego kompana na lato (nawet na deszczowe lato w Anglii).

Polecam ten cydr każdemu, kto lubi słodkie cydry z innych owoców. W mojej lodówce ten cydr na pewno zagości na dłużej.

Rita Krawczyk

źródło zdjęcia: http://www.bulmers.co.uk

Dodaj komentarz przez FB