Castle Inn najlepszym cydrowym pubem roku

Marzy wam się pinta tradycyjnego cydru? A najlepiej kilka pint kilku różnych tradycyjnych cydrów? W tym celu warto urządzić sobie wyprawę do Wielkiej Brytanii i skierować swoje kroki do jednego z pubów, które organizacja CAMRA nagrodziła w ramach kampanii Cider Pub of The Year.

W tym roku to zaszczytne miano przypadło The Castle Inn, w niewielkiej wsi West Lulworth, w harbstwie Dorset, na południu Anglii. Pub mieści się w klimatycznej chacie z XVI w., z dachem krytym strzechą. Od 30 lat The Castle Inn prowadzony jest przez rodzinę Halliday.

Ale przecież nie to jest najważniejsze. Tym, co przyciąga każdego prawdziwego cydrosza, jest kilkadziesiąt rodzajów cydru do wyboru!

W naszym pubie skosztować można nawet 50 rodzajów prawdziwego cydru. Wierzymy, że gdy ktoś spróbuje tradycyjnego trunku, składającego się w 100 proc. z soku jabłkowego, dojdzie do wniosku, że jest on o wiele lepszy niż komercyjny napój, w którym sok nieraz stanowi zaledwie 30 proc.”, mówi Alex Halliday, obecny zarządca pubu.

Pełną listę oferowanych cydrów można znaleźć na stronie pubu: www.thecastleinn-lulworthcove.co.uk

Źródło: www.camra.org.uk

Zdjęcie: www.dorsetecho.co.uk

 

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak

Dodaj komentarz przez FB