Cydrowe trasy: Looe Valley Line

Sielsko i spokojnie. Wspaniałe krajobrazy i piaszczysta plaża. A jakby tego było mało: kilkanaście pubów, w których spróbować można lokalnego cydru. Looe Valley Line to nasza następna propozycja na wycieczkę z cydrem w tle.

 

Looe Valley Line to kolejowa trasa turystyczna o długości ok. 14 km, biegnąca wzdłuż malowniczej doliny rzeki Looe, na Półwyspie Kornwalijskim. Trasa rozpoczyna się w uroczym miasteczku Liskeard. Warto zatrzymać się tu na chwilę i pospacerować po zabytkowych uliczkach, zaglądając do imponującego kościoła The Parish Church of St Martin, którego historia sięga XV wieku, czy do Liskeard Museum (www.liskeardmuseum.org).

 

Wyruszamy z Liskeard na południe. Docieramy do stacji kolejowej Causeland. Kierujemy się na zachód, ku małej wiosce Duloe. Natrafimy tu na tajemniczy kamienny krąg, datowany na – uwaga – 2000 lat p.n.e., oraz XIII-wieczny St Cuby’s Church.

 

Ostatnim przystankiem na trasie jest portowe miasteczko Looe. I to właśnie portowy charakter sprawia, że Looe ma niepowtarzalną, sielską atmosferę. Będąc tu, warto odpocząć na pięknej piaszczystej plaży.

 

Looe1Ale zaraz, zaraz. Przecież miało być o cydrze.

 

Odwiedzając wszystkie wymienione miejsca, mamy możliwość skosztowania cydru w dziewięciu różnych pubach:

 

Liskeard – The White Horse

 

Duloe – The Plough (www.ploughduloe.co.uk)

 

Looe – The Globe (www.theglobelooe.co.uk), The Ship Inn, Ye Olde Salutation Inn, Fisherman’s Arms, The Bullers Arms, Harbour Moon (www.harbourmoonlooe.co.uk), Jolly Sailor (www.jollysailorlooe.co.uk)

 

Ciekawostka: w każdym z dziewięciu pubów warto poprosić o pieczątkę, w nagrodę za zebranie wszystkich otrzymamy koszulkę. Karta do zbierania pieczątek znajduje się tutaj. Należy ją wydrukować, a po wypełnieniu wysłać razem z biletem kolejowym na adres: Devon & Cornwall Rail Partnership, School of Geography, University of Plymouth, Drake Circus, Plymouth. PL4 8AA.

 

Nie można nie wspomnieć, że to właśnie w Duloe swoją działalność prowadzi Cornish Orchards (www.cornishorchards.co.uk), producent popularnej marki cydru o takiej samej nazwie.

 

looe-terras-bridgePeople on the beach at Looeduloe_stone_circle

 

Więcej informacji na temat trasy na stronie: http://greatscenicrailways.co.uk

 

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości http://greatscenicrailways.co.uk

 

 

 

 

 

Zobacz również:

Cydrowe trasy: Herefordshire

 

 

Małgorzata Przybyłowicz-Nowak

Dodaj komentarz przez FB