Kampania wspierająca małych producentów cydru w Wielkiej Brytanii

Stowarzyszenie CAMRA (Campaign for Real Ale) rozpoczęło kampanię wspierania małych producentów cydru. O co chodzi? Unia Europejska zażądała od rządu Wielkiej Brytanii zniesienia ulgi podatkowej dla małych producentów (małe rodzinne farmy), dla których produkcja na małą skalę jest integralną częścią kultury wiejskiej. CAMRA w pełni popiera małych producentów, gdyż proponowane działania doprowadzą do zamknięcia wielu farm.

Dlaczego to takie ważne?

Ktoś, kto produkuje mniej niż 12.000 pint (70hl) zarabia mniej niż £10,000 rocznie. Oznacza to, że zwolnienie z podatku ma zastosowanie jedynie do bardzo małych przedsiębiorstw. Jeżeli ulga zostanie zniesiona, nałożone podatki na tych producentów sprawią, że domowa produkcja stanie się nieopłacalna i doprowadzi do zamknięcia farmy.

Warto dodać, że 80% z ponad 500 brytyjskich producentów cydru to mali producenci. Podatek poważnie wpłynie na wybór konsumentów (wybiorą tańszy produkt) i spowoduje nieodwracalne straty jednej z najstarszych gałęzi przemysłu narodowego.

Zwolnienie z obowiązku płacenia podatku jest niezbędne, aby wspierać ciągle rozwijający się rynek cydru. Podatek w wysokości do 2700 funtów rocznie, spowoduje, że wiele małych producentów cydru zniknie z rynku. Mały producent sprzedający do 33 pint dziennie, nie ma możliwości, aby znacząco wpłynąć na rozwój handlu UE w jakimkolwiek stopniu. Dlatego też CAMRA pracuje nad tym, aby przekonać brytyjski rząd do odrzucenia tego wniosku i uruchomiła kampanię, mającą na celu zebranie podpisów osób popierających tą ideę.

Petycję można podpisać na stronie: http://www.camra.org.uk/cider-duty

Więcej o stowarzyszeniu CAMRA na stronie: http://www.camra.org.uk/home

Dodaj komentarz przez FB