Recenzja App! Cider

Zdziwiłam się, kiedy na sklepowych półkach sieci Biedronka zobaczyłam App! Cider. W Internecie oraz w gazetkach sklepowych był on reklamowany jako produkt, który wytworzony został na bazie polskich jabłek. Według producentów mają być one gwarantem jego niepowtarzalnego smaku, zapachu oraz zabarwienia.

Muszę przyznać, iż zazwyczaj wychodzę z założenia, że cena ma swoje odzwierciedlenie w jakości wyrobów alkoholowych. W przypadku App! Cider cena jest bardzo niska – wynosi tylko 2,99 zł za 330 ml butelkę. Postanowiłam jednak zapoznać się z tym produktem i ostatecznie wylądował on w moim koszyku zakupowym.

Jak mogę opisać swoje wrażenia? Tym, co z pewnością zasługuje na pochwałę, jest kolor testowanego przeze mnie cydru – lekko ciemne zabarwienie uważam w tym przypadku za zaletę. Zapach jest dość słodkawy.

Przychodzi jednak czas na najważniejsze – ocenę smaku.  Porównałabym go do soku jabłkowego z niewielką domieszką alkoholu. W tym wypadku nie odnajduję prawdziwej głębi smaku, ale nie określiłabym App! Cider jako produkt słaby. W mojej 5 liczbowej skali przyznałabym mu mocną 2.

Warto odnotować, że cydr ten produkowany jest przez firmę +H20 z Chociszewia koło Łodzi. W ich portfolio, prócz cydrów, znaleźć można również śliwowicę i wina musujące. Testowany przeze App! Cider ma 4,5 % alkoholu.

 

Dorota Młynarczyk

 

Dodaj komentarz przez FB