Recenzja cydru Sun Cider Apple

Tym razem do mojego kufla trafił Sun Cider w jednej z dwóch wersji smakowych – jabłkowej. Sun Cider to cydr, który jest jednym z najbardziej ogólnodostępnych tego typu trunków w naszym kraju. Jego dużą zaletą jest z pewnością dość niska cena w porównaniu do pozostałych jabłeczników na polskim rynku.

Szata graficzna w ciągu ostatnich kilku miesięcy nieco się zmieniła. Początkowo mocno kolorowa, ewoluowała w bardziej stonowaną. Na białym tle naszkicowano czerwone i siwe jabłuszka, tworzące wraz z opisem mały chaos, co ostatecznie tworzy jednak ciekawą całość. Dodatkowo, cieszy fakt, iż jest to jeden z nielicznych zagranicznych cydrów, na którym możemy znaleźć informację o składzie i zawartości w języku polskim.

Przejdźmy jednak do oceny samego trunku. Podczas nalewania Sun Cider, podobnie jak dotychczas recenzowane cydry, pieni się obficie, mimo to piana szybko znika. Kolor napoju przypomina barwę szampana i taki niestety ma również posmak i zapach. Na drugim planie pojawia się gdzieś to tytułowe jabłuszko, jednak jest go zdecydowanie za mało jak na trunek jabłkowy. Podsumowując, jest to jeden ze słabszych cydrów dostępnych w polskich sklepach. Zdecydowanie bardziej do gustu przypadł mi Sun Cider w gruszkowej wersji smakowej, ale o tym już w kolejnej recenzji…

Ciekawostka… Jeszcze kilkanaście miesięcy temu, podjęto próby produkcji i rozlewu tego właśnie cydru na terenie naszego kraju! Litewski producent napoju (Kalnapilis) należy do duńskiej firmy piwowarskiej Royal Unibrew, czyli do tej samej, w ramach której działa m.in. browar w Łomży odpowiedzialny za produkcję cydru Shade Cider. Niestety, Urząd Celny zakwestionował możliwość sprzedaży polskiego napoju ze względu na brak banderoli. Przygotowanie do produkcji Shade Cidera trwało więc dłużej niż sama jego dystrybucja.

Nazwa: Sun Cider Apple
Producent: Kalnapilis
Kraj pochodzenia: Litwa
Alkohol: 4,5%
Rodzaj: słodki
Cena: 6-7 zł

MojeTOP 5 spośród dotychczas recenzowanych cydrów: 1. Rekorderlig Wild Berries 2. Kiss Cider Strawberry 3. Joker Forest Fruits Cider 4. Kiss Premium Dry 5. Sun Cider Apple

Łukasz Jaśkiewicz

Dodaj komentarz przez FB