Recenzja Kiss Cider Strawberry

Muszę przyznać, że już od samego początku, gdy poznałem Kiss Cider o smaku truskawkowym, znalazł się on w czołówce mojej listy ulubionych napojów alkoholowych. Być może jest to spowodowane tym, że w Polsce brakuje soków truskawkowych, natomiast ja sam jestem wielkim zwolennikiem tych owoców. Widząc na półce sklepowej truskawkowe cydry, nie jestem w stanie ich sobie odmówić.

Wiele osób krytykuje rozlewanie cydrów do puszek, sam osobiście nie jestem zwolennikiem pijania alkoholi z aluminium. Jednak producent cydru Kiss (Saku) wykorzystał folię aluminiową, która zwiększa higieniczność spożywania alkoholu. Z podobnym zabiegiem nigdy wcześniej się nie spotkałem. Dzięki temu, pijąc cydr, unikniemy brudnego wieczka puszki, dotykanego przez setki osób w marketach.

Szata graficzna opakowania prezentuje się estetycznie, znajdują się na nim soczyste czerwone truskawki, które wraz z napisem „kiss real juice inside” zachęcają do szybszego otwarcia puszki. Kiss truskawkowy przy nalewaniu pieni się obficie, ale piana szybko opada i całkowicie znika. Pomimo intensywnego nagazowania, bąbelki szybko ulatują i nie przeszkadzają w piciu.

Kolor napoju jest czerwony, a każdy łyk trunku zapełnia nasze usta smakiem słodkich truskawek. Biorąc pod uwagę, że zaledwie 6% Kissa stanowi sok gruszkowy i truskawkowy, pojawia się pytanie, jak z tak małej ilości soku powstał taki smak truskawek. Smak gruszki, jak i posmak 4,5% alkoholu nie są w ogóle wyczuwalne. Nie wiem, jak wyglądała sprzedaż Kissa truskawkowego w krajach nadbałtyckich, z których się wywodzi, jednak producent cydru, podobnie jak w przypadku przepysznej wersji porzeczkowej, podjął decyzję o zaprzestaniu jego produkcji. W jego miejsce ma zostać wprowadzony smak poziomkowy. Czy to dobra decyzja? Moim zdaniem – nie. Kiss truskawkowy jest jednym z najlepszych cydrów, jakie miałam okazję pić. Podsumowując, Kiss truskawkowy naprawdę przypadł mi do gustu i mogę polecić go każdemu zwolennikowi cydrów słodkich. Na plus zdecydowanie przemawia udane odwzorowanie smaku truskawek.

Zimny cydr z całą pewnością sprawdzi się jako napój do ugaszenia pragnienia w gorące letnie dni. Do minusów jednak mogę zaliczyć niewyraźny zapach truskawek oraz długą datę ważności: prawie półtora roku od daty produkcji to zdecydowanie zbyt długi okres, dlatego pojawia się kolejne pytanie – czym cydr jest zasilany, by tak długo utrzymać świeżość…

Nazwa: Kiss Strawberry (truskawkowy)
Producent: Saku
Kraj pochodzenia: Estonia
Alkohol: 4,5%
Rodzaj: słodki
Opakowanie: w Polsce tylko puszka 500 ml
Cena: 7-8 zł
Ocena: 8/10

 

Łukasz Jaśkiewicz

Dodaj komentarz przez FB