Recenzja Magners Orchard Berries

Magners Orchard Berries (wcześniej zwany Magners Berry) to ciekawa propozycja na początek jesieni. Jego premiera miała miejsce w 2012 roku. Wtedy sprzedawany był w butelkach pintowych (brytyjska pinta to 568 ml), a od 2014 roku jest sprzedawany w butelkach 500 ml (podobno taka była potrzeba klientów i jest to teraz stały trend w sprzedaży cydrów owocowych).

Niesamowita mieszanka gruszek (nie jest to cydr z jabłek), truskawek, malin i czarnej porzeczki świetnie smakuje i szybko ugasi pragnienie. Dla osób lubiących cydry wytrawne (dry lub medium dry) może on być zbyt słodki, ale szybko się można przyzwyczaić do tego smaku. Zawartość alkoholu to tylko 4% ABV, więc jest to lekki trunek. Dość imponująco wygląda w szklance, bo ma interesujący kolor: różowo-bordowy i może być łatwo pomylony z sokiem malinowym.

Cydr ten produkowany jest przez angielską firmę Bulmers, jednak na jego etykiecie zobaczymy napis Irish Cider (Bulmers kupił udziały w irlandzkiej firmie Magners). Warto dodać, że istnieje lżejsza wersja tego cydru, Orchard Berries Light, która ma tylko 103 kalorie i sprzedawana jest w małych butelkach (330 ml).

Zdjęcie: www.magners.co.uk

Rita Krawczyk

Dodaj komentarz przez FB