Stella Artois Cidre

Stella Artois to marka piwa bardzo popularna w Wielkiej Brytanii. Nie ma chyba sklepu, w którym by go nie było. Piwo tej marki jest produkowane w Belgii od 1366 roku. To wtedy powstał browar Den Hoorn w mieście Leuven. W roku 2011 cydr Stella Artois Cidre został wprowadzony na rynek.

Wiele razy widziałam butelki tego cydru i zawsze powtarzałam sobie w myślach „innym razem” (skoro jest wszędzie, to zawsze mogę go kupić) – ale to los zdecydował za mnie. Znajomy przyniósł butelkę na spróbowanie. I tak się zaczęło moje uwielbienie dla tego cydru.

Smak, kolor, zapach – dla mnie idealne. Łagodny smak, nie czuć goryczy, nie szczypie w język. Nie za słodki, nie za gorzki. Według zapewnień producenta zrobiony z jabłek zbieranych ręcznie. Kolor dość jasny, ładnie się prezentuje w wysokiej szklance.

Stella Artois Cidre to dobra propozycja dla kogoś, kto zaczyna dopiero swoją przygodę z cydrem. Chociaż dla koneserów może on być zbyt delikatny i bez wyrazu, ale to też indywidualna kwestia odczuwania smaku. Dla mnie cydr na szóstkę i myślę, że na pewno będzie gościł u mnie częściej.

 

Rita Krawczyk

Dodaj komentarz przez FB