Zapraszamy na Lubelskie Święto Młodego Cydru!

Wszystkich wielbicieli cydru (i tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że nimi są) zapraszamy 20 września do Lublina. Na Rynku Starego Miasta odbędzie się najbardziej jabłkowy piknik w Polsce: Lubelskie Święto Młodego Cydru.

To wyjątkowe wydarzenie łączy w sobie ideę promocji polskich jabłek i naturalnych produktów. Być może stanie się nową tradycją, nawiązującą do słynnego święta wina Beaujolais Nouveau, obchodzonego każdego roku we Francji.

Wokół nowej idei udało się skupić sadowników, producentów cydrów i przetworów z jabłek, a także środowisko naukowe i artystyczne. Podczas całodziennego pikniku będzie można spróbować najróżniejszych polskich cydrów i zobaczyć, jak powstaje ten trunek. Na uczestników czekają również inne przysmaki, w tym oczywiście jabłka, których rozdanych zostanie ponad tona!

Piknik będzie ucztą nie tylko dla smakoszy, ale i fanów dobrej muzyki. O godzinie 19.00 rozpocznie się koncert z udziałem Tymona Tymańskiego i Natalii Przybysz. Będzie orzeźwiająco, naturalnie, energetycznie i smacznie! Szczególnie zapraszamy te osoby, które samodzielnie produkują cydr. Jeśli znacie cydr od podszewki, na swoim koncie macie już udział w targach i chcielibyście pochwalić się swoim dziełem również na Lubelskim Święcie Młodego Cydru, koniecznie się zgłoście. Organizator zapewnia wyposażone stoiska wystawowe oraz możliwość prowadzenia degustacji i sprzedaży cydrów.

Zainteresowanych prosimy o kontakt: a.wozniak@ambra.com.pl.
Na maile czekamy do końca przyszłego tygodnia (12 września).

Informacje na temat pikniku znaleźć można również na Facebooku.

Dodaj komentarz przez FB